Háziállatok.
Háziállatnak termettem,
Keveset tudnak rólam,
Gyere ide nézz körül,
És hirdesd az oldalam!
MENÜ
Akváriumot általában azért tartanak az emberek, mert kevés foglalkozást igénylő díszt keresnek a lakásba. A jó helyre elhelyezett akváriummal valóban kevés gond van.
Az akváriumot ne tegyük az ablak közelébe, hiszen akkor egyik napról a másikra bealgásodik. A legideálisabb egy félárnyékos hely. A radiátort és annak környékét is kerülje az elhelyezéskor, mert ezen a helyen fennáll a víz túlfűtésének lehetősége. Ha kiszemelte a megfelelő helyet, magán az üvegtartályon kívül még sok más felszerelésre is szükség van.  
 Felszerelés: 
Az egyik legfontosabb alkatrész a víztisztító- és forgató. Segítségével mindig friss oxigén kerül a vízbe. A másik elhanyagolhatatlan tartozék a lámpa. A nagyobb akváriumokhoz lehet a növények és az állatok számára készített égőt is vásárolni. Ez a fény kissé melegíti az akváriumot, és számít a növények fotoszintézisénél, az állatok hormon- és vitamintermelésénél.  
Egyes halak melegebb vízhőmérsékletet szeretnek. Számukra állítható vízmelegítőt is lehet kapni. Ha nem szobahőmérsékletet kedvelő halaink vannak, jobb, ha az akvárium oldalára felszerelhető hőmérőt is veszünk. 
 
 

 
Az első dolog amit megvásárolunk, azok a halak. A halak színéhez igazodva választhat az akvárium aljára tisztára mosott sódert, vagy homokot. A homokot általában nehezebb takarítani, sokat kiönthetünk a lefolyón, mert nehéz megfogni. A kisebb kavicsok, vagy homok mellé köveket, vagy fadarabokat is választhatunk. Vannak olyan fafélék, amik nem úsznak a vízen, hanem elsüllyednek. Sok állatkereskedésben lehet ilyen fadíszt kapni. Ezek általában mangrove fák gyökérdarabkái. Fontos, hogy ezek a fák néhány napig barnára színezik a vizet, amit emiatt cserélni kell. Ezért célszerű behelyezés előtt a fát kiáztatni. Az élő dekorációk a növények. Lehet cserépben nevelt növényt, vagy hínárféléket is választani. Ha még ezzel sem akar foglalkozni, vannak műanyagok is, de ezek nem nyújtanak túl szép látványt, és vész esetén sem tudják az állatok táplálékforrásként használni.
 
 

A halakat a boltból hazahozva, 15-20 percre zacskóstól tegyük be az akvárium vizébe. Ez alatt az idő alatt a zacskóban lévő víz hőmérséklete átveszi az akváriumét. Ez azért fontos, mert ha hirtelen más hőmérsékletű vízbe kerülnek a halak, akár sokkot is kaphatnak. Így is sok izgalommal jár a bezacskózás, majd az új otthonuk látványa.

Telepítés:

Díszítés:

 

Asztali nézet